SerwerMinecraftPl

Forum naszego serwera


#1 2011-08-01 19:48:10

 Chytrus

Admin

Skąd: Kraków NH
Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 98798765
Punktów :   

Jak kupować/sprzedawać w sklepie

W tym poradniku napisze jak sprzedawać i kupować w sklepie bo widzę że prawie wszyscy a szczególni nowi mają z tym problem (z sprzedawaniem)
Aby coś kupić idziecie do sklepu (wysoki drewniany budynek z oknami) i klikacie na tabliczkę nad skrzynią w której znajduje się item który chcecie kupić. Oznaczenia na tabliczce to
_________
| Chytrus  | < nazwa kupującego
|     64      |< Ilość sprzedawanego przedmiotu
|   B 100   | < Cena w dolarach
|  BRICK   | <Jaki item (jeśli pisze log to drewno)
------|------

Jeśli chcecie coś sprzedać ustawiacie w sklepie skrzynkę a nad nią dajecie tabliczkę według tego wzoru
| Chytrus  | < nazwa kupującego
|     64      |< Ilość sprzedawanego przedmiotu
|   B 100   | < Cena w dolarach
|     45      | <NUMER ID PRZEDMIOTU*. NIE NAZWA
------|------
Jeśli wszystko zrobiliście dobrze po zaakceptowaniu tabliczki zamiast numeru id pojawi się nazwa przedmiotu. Pieniądze wpłyną na twoje konto dopiero gdy ktoś kupi to co sprzedajesz
Komentarze mile widziane
* Wszystkie numery id przedmiotów można znaleźć na tym obrazku polecam go sobie wydrukować http://www.minecraftwiki.net/images/3/3 … stV110.png

Offline

 

#2 2011-08-07 16:28:07

 macho1230

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 36
Punktów :   

Re: Jak kupować/sprzedawać w sklepie

Jak każdy zapewne wie , na serwerze można kupować działki oraz piętra w pokojach , zazwyczaj przy takiej czynności osoba sprzedająca wystawia jakiś przedmiot np. dirt za powiedzmy 20k.
Ale jest też inna opcja , opcja przekazu pieniędzy.
Wpisujemy taką oto komendę /money pay nick_gracza ilość_przekazywanego_złota ( UWAGA ! Nick musi być napisany poprawnie , czyli jeżeli nick danego gracza zaczyna się z dużej litery np. Gives , to tą dużą literę wpisać trzeba , inaczej pieniądze nie zostaną przekazane )

Dziwne , że nikt tego wcześniej nie odkrył

Offline

 

#3 2011-08-07 22:08:29

 Chytrus

Admin

Skąd: Kraków NH
Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 98798765
Punktów :   

Re: Jak kupować/sprzedawać w sklepie

macho nie masz racji ta komenda jest dostępna tylko dla adminów i ja o niej wiem od dawna

Offline

 

#4 2011-08-08 00:20:15

 macho1230

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 36
Punktów :   

Re: Jak kupować/sprzedawać w sklepie

Chytrus napisał:

macho nie masz racji ta komenda jest dostępna tylko dla adminów i ja o niej wiem od dawna

Chyba , że tak
Ale to masz chyba ustawione na serwie , że tylko dla admów , bo na innym to jest też dla graczy dostępne

Offline

 

#5 2011-08-08 08:51:32

 Chytrus

Admin

Skąd: Kraków NH
Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 98798765
Punktów :   

Re: Jak kupować/sprzedawać w sklepie

Niewiem jak to sie ustawia jak osama wróci to zrobi

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.tz.pun.pl www.cryedcabal.pun.pl www.absurd.pun.pl www.transgenderyzm.pun.pl www.pspland.pun.pl