SerwerMinecraftPl

Forum naszego serwera


#1 2011-08-02 01:08:08

 macho1230

Moderator

Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 36
Punktów :   

Osiedla

Witam
Zauważyłem , że wszyscy nowi użytkownicy serwera osiedlają się wzdłuż jednej ulicy nie pozostawiając między budynkami nic oprócz płotka.
Co Wy na to , aby założyć kawałek dalej na dziewiczym terenie nowe osiedle , na którym osiedlali by się nowi gracze ?
Nadało by to grze jeszcze więcej realistyczności ponieważ , w życiu realnym wszyscy ludzie nie mieszkają w jednym miejscu lecz w różnych miastach. Poza tym podróż przez miasto zajmuje mało czasu.
Dodatkowym plusem , o którym wspomnę jest jeszcze (według mnie) fajniejszy wygląd. Nowi gracze zazwyczaj rozumują tak "To miasto jest małe (zajmuje mały teren) więc i na serwerze jest mało graczy (chociaż może być ich 30 - tylko , że mają takie stłoczone domki) dlatego tutaj nie zagram." Ale gdy miasto zajmuje duży teren to ludzie chętniej się osiedlają - takie jest moje rozumowanie i na pewno komuś z was nie przypadnie ono do gustu
Poza tym proponuję w centrum miasta zostawić parę wolnych działek (jeżeli jeszcze są) , bo w przyszłości bogaty gracz może chcieć się przeprowadzić z przedmieść do centrum.

Przyszedł mi kolejny pomysł do głowy
Co Wy na to , aby podzielić istniejące już miasto na dzielnice ? Ułatwiało by to odnalezienie się.
Przykład :
-Gdzie jesteś ?
-Koło domku macho1230.
-Skąd mam wiedzieć gdzie to jest ?
-W dzielnicy *****
-Oki  , już biegnę

I gdyby ktoś jeszcze mógł wygenerować w cartograferze mapę serwa (jak się da) i na nim pooznaczać dzielnice.

Więc proszę pisać co na ten temat myślicie.

Ostatnio edytowany przez macho1230 (2011-08-02 01:17:21)

Offline

 

#2 2011-08-02 07:40:13

 Chytrus

Admin

Skąd: Kraków NH
Zarejestrowany: 2011-08-01
Posty: 98798765
Punktów :   

Re: Osiedla

Wczoraj na końcu drogi tam gdzie powstają nowe domy zrobiłem rozgałęzienie dróg a każda droga dostanie nazwe

Offline

 

#3 2011-08-15 20:01:46

Goltik

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 8
Punktów :   

Re: Osiedla

Można by było wybudować takie osiedle poza miastem postawić takie same domki i sprzedawać graczą na serwerze.Coś w styku domków letniskowych.
Co wy na to?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.kp500.pun.pl www.absurd.pun.pl www.pspland.pun.pl www.tz.pun.pl www.cryedcabal.pun.pl